Základná umelecká škola vo ZvoleneZákladná umelecká škola vo Zvolene
Hudobný odborDramatický odborVýtvarný odborTanečný odbor

Naše úspechy


 
školský rok 2010/11

Celoslovenské kolo súťaže "Hnúšťanský akord" 2. miesto v C kategórii

Celoslovenská súťaž v komornej hre sláčikových nástrojov "Schneiderova Trnava" - Sláčikové trio - Nikola Haranzová, Zuzana Cerovská, Ondrej Oravčok zlaté pásmo

Celoslovenská gitarová súťaž Bojnice 2011 - Daniel Kéry strieborné pásmo

Celoslovenská prehliadka v komornej hre v Brezne - sláčikový orchester cena poroty
 
Krajská prehliadka detských divadelných súborov v Žiari nad Hronom "Rozprávkové javisko" - muzikál "Tri strigy"
cena za tvorivosť

Celoslovenská spevácka súťaž PinkSong Zvolen - Petronela Čižmáriková 2. miesto

Medzinárodná súťaž J. Beliczayho v komornej hre v Komárne - sláčikové kvinteto zlaté pásmo, sláčikové trio bronzové pásmo

školský rok 2011/12


Celoslovenská súťaž v hre na gitare "Stančekova Prievidza" - Daniel Kéry zlaté pásmo

Medzinárodná súťaž v hre na gitare v Dolnom Kubíne - Daniel Kéry 3. miesto

Celoslovenská súťaž „Mladý violončelista Slovenska 2012“ Kežmarok - Jakub Chudík 2. miesto

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Brezne - Juraj Škoda 1. miesto

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Brezne - Jakub Chudík 1. miesto

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Brezne - Kristína Ujházyová 1. miesto

Celoslovenská súťaž v komornej hre "Schneiderova Trnava" - Nikola Haranzová, Peter Ľupták, Adrej Kvas strieborné pásmo

Celoslovenská súťaž v komornej hre "Schneiderova Trnava" - Anna Rejková, Juraj Škoda, Ondrej Oravčok bronzové pásmo

Medzinárodná súťaž v komornej hre J. Beliczayho v Komárne - Nikola Haranzová, Anna Rejková, Mgr. Zuzana Herdová zlaté pásmo

Celoslovenská prehliadka Malé grafické formy Vrútky 2012 - Janka Szúdorová mimoriadna cena, Jakub Krátky mimoriadna cena


školský rok 2012/13

Celoslovenská violončelová súťaž v Modre - Juraj Škoda zlaté pásmo

XIII. ročník celoslovenskej súťaže v komornej hre sláčikových nástrojov "Schneiderova Trnava" - Ľudmila Babicová, Zuzana Cerovská, Ondrej Oravčok zlaté pásmo a mimoriadna cena za interpretáciu skladby J. L. Bellu

Celoslovenská súťaž zameraná na intepretáciu populárnej, jazzovej a tanečnej hudby v kategórii hudobná skupina, Trenčín - Kapela Improwizards 2. miesto

Celoslovenská interpretačná súťaž v hre na sláčikových nástrojoch a gitare „Nitrianska lutna“ - Šimon Škoda husle 2. miesto, Kristína Ujházyová husle 3. miesto, Juraj Škoda violončelo 2. miesto, D. Kéry gitara 3. miesto

Celoslovenská súťažná prehliadka prác výtvarných odborov základných umeleckých škôl - L. Ondrejka diplom,
A. Fernandez diplom, H. Sedliačiková diplom, V. Uramová Cena ex aeque                       

Festival Ivana Balu - medzinárodná gitarová súťaž v Dolnom Kubíne - Daniel Kéry 2. miesto

Medzinárodná súťaž J. Beliczayho v komornej hre, Komárno - sláčikové trio  Ľudmila Babicová husle, Zuzana Cerovská husle, Ondrej Oravčok viola zlaté pásmo

Školský rok 2013/2014

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Modre - Juraj Škoda zlaté pásmo, Jakub Chudík  bronzové pásmo

Celoslovenská spevácka súťaž „Stančekova Prievidza“ - Rebeka Milánska strieborné pásmo, Marek Uhrín strieborné pásmo

Celoslovenská súťaž v hre na husliach v Trnave - Šimon Škoda strieborné pásmo

Celoslovenská spevácka súťaž PinkSong Zvolen - Rebeka Milanská strieborné pásmo

Celoslovenská súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie, prózy a vnútorného monológu, s medzinárodnou účasťou "Prednášam, teda som" - Andrea Kaššová strieborné pásmo

Školský rok 2014/2015

Celoslovenská spevácka súťaž „Stančekova Prievidza“ - Rebeka Milánska strieborné pásmo, Jakub Ulianko zlaté pásmo, Kristína Šebianová zlaté pásmo

Celoslovenská spevácka súťaž PinkSong Zvolen - Jakub Ulianko strieborné pásmo, Rebeka Milanská bronzové pásmo, Michal Baranec zlaté pásmo

Celoslovenská súťaž v hre na gitare "Stančekova Prievidza" - Lucia Čepčeková, Martin Chudík čestné uznanie

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Modre - Juraj Škoda zlaté pásmo a mimoriadna cena za interpretáciu skladby, Jakub Chudík  strieborné pásmo

Celoslovenská súťaž v hre na husliach v Trnave - Šimon Škoda zlaté pásmo
 
Medzinárodná súťaž J. Beliczayho v komornej hre, Komárno - sláčikové trio  Ľudmila Babicová husle, Zuzana Cerovská husle, Juraj Škoda violončelo zlaté pásmo, duo Jakub Chudík violončelo, Juraj Škoda violončelo zlaté pásmo, Šimon Škoda husle zlaté pásmo

Celoslovenská violončelová súťaž v Modre - Jakub Chudík strieborné pásmo, Juraj Škoda zlaté pásmo a cena za interpretáciu skladby

Celoslovenská tanečná súťaž SHOWTIME 2015 Levice - Aká som? 1. miesto, Čipukre 2. miesto, Habura 1. miesto a mimoriadna cena za choreografiu

Majstrovstvá Európy vo výrazových tancoch - Balatonfured Maďarsko - Čipukre 2. miesto, Aká som 2. miesto, Habura
1. miesto a titul Majstri Európy

Školský rok 2015/2016

Celoslovenská spevácka súťaž „Stančekova Prievidza“ - Jakub Ulianko 3. miesto v  zlatom pásme

Celoslovenská gitarová súťaž "Handlovské gitary" -  trio: Ferdinand Gombkoto, Eliška Čepčeková, Martin Chudík
1. miesto

Oblastné kolo súťaže v hudobnej náuke "Hnúšťanský akord" - 2. miesto

Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch "Schneidrova Trnava" - Simona Bohovičová zlaté pásmo
 
Celoslovenská súťaž v hre na sláčikových nástrojoch Brezno - Jakub Chudík zlaté pásmo

Oblastná súťaž v hre na sláčikových nástrojoch "Zlatá struna" Zvolen - Martin Moniš 3. miesto, Sebastián Kotek 1. miesto, Katarína Komorášová 2. miesto, Katarína Rybanová 1. miesto, Michal Chamaj 3. miesto, Šimon Vician 2. miesto, Peter Haqzlinger 3. miesto, Simona Bohovičová 1. miesto, komorná hra - trio 3. miesto, komorná hra - kvarteto 1. miesto.

Školský rok 2016/2017

Hudobný odbor

Celoslovenská gitarová súťaž v Prievidzi - Ferdinand Gombkoto 3. miesto v zlatom pásme

Celoslovenská violončelová súťaž v Modre - Jakub Chudík strieborné pásmo

Medzinárodná husľová súťaž v Bratislave "Prešporský Paganini" - Simona Bohovičová 3. miesto, Katarína Komorášová čestné uznanie

Celoslovenská súťaž v hre na dychových nástrojoch v Nižnej "Čarovná flauta" - Katarína Laučíková čestné uznanie, Juraj Bublinec čestné uznanie

Krajské kolo súťaže v hudobnej náuke "Hnúšťanský akord"  - 2. miesto

Regionálna gitarová súťaž v hre na gitare "Gitarová Nitra" (s medzinárodnou účasťou) - Ferdinand Gombkötö
3. miesto

Celoslovenská spevácka súťaž "Stančekova Prievidza" - Jakub Ulianko 1. miesto v zlatom pásme, Hana Herichová zlaté pásmo, Magdaléna Zlúkyová zlaté pásmo

Celoslovenská gitarová súťaž v Bojniciach - Ferdinand Gombkötö 4 . miesto

 „Zlatá struna“ – oblastná súťaž v hre na sláčikových nástrojoch v Detve:
Nela Kleščová – zlaté pásmo
Martin Moniš – zlaté pásmo
Katarína Komorášová – zlaté pásmo
Simona Bohovičová – zlaté pásmo a laureát súťaže

Katarína Rybanová – zlaté pásmo
Sláčikové kvarteto – zlaté pásmo
Tereza Morovičová – strieborné pásmo
Barbora Ďurská – strieborné pásmo
Peter Hazlinger – strieborné pásmo

Vincent Staviščák – zlaté pásmo
Lukáš Kachnič – zlaté pásmo
Jakub Chudík – zlaté pásmo
Ján Šupina – strieborné pásmo

Sebastián Kotek – zlaté pásmo
Lucia Ujházyová – strieborné pásmo
Terézia Kvasová – bronzové pásmo

Literárno-dramatický odbor

Interpretačná súťaž v prednese prózy "Kováčova Bystrica" - Jakub Sebastián Barjak - 1. miesto a titul laureát súťaže

Výtvarný odbor

17. ročník Bienále detskej výtvarnej súťaže malých grafických foriem "Novoročenky 2017" ZUŠ Rimavská Sobota -
Paula Čabová 3. miesto, Jana Szúdorová čestné uznanie, Terézia Sokolová čestné uznanie, Emma Kaňuchová čestné uznanie, Sofia Mičková 3. miesto, Laura Mildeová čestné uznanie

2. ročník Bienále detskej fotografickej súťaže - téma "Detail", ZUŠ Rimavská Sobota - Rebeka Hüblerová čestné uznanie